Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/includes/menu.inc).

Zakupy przed wakacjami czyli o czym warto pomyśleć, jeśli planuje się spędzić ten czas aktywnie.

Wakacje to czas, gdy wiele osób ma długi urlop i chce odpocząć i realizować swoje pasje. Duża część takich ludzi zdecyduje się zapewne na zorganizowany wypoczynek, na przykład wycieczkę z biurem podróży jakiegoś ciepłego kraju, lecz niektórzy będą woleli raczej samemu coś ciekawego zorganizować. Niezwykle popularne są wędrówki po górach, spływy po rzekach albo jeziorach albo odkrywanie kraju rowerem.

Plecaki
Author: Gabriel S. Delgado C.
Source: http://www.flickr.com
Pamiętać jednak trzeba, że rozplanowanie i realizacja tego typu samodzielnego wyjazdu wymaga zgromadzenia wielu niezbędnych akcesoriów i sprzętów, i warto zabrać się do tego trochę wcześnie, a nie kilka dni przed planowanym wyjazdem. Pozwoli to przede wszystkim na zastanowienie się i wybranie najkorzystniejszych możliwości, ale także da się przez to nieco zaoszczędzić, bo przykładowo sprzęt do pływania taki jak pontony, łódki lub kajaki poza sezonem znacznie mniej kosztuje. Jeśli dobrze się poszuka, to można zimą natrafić na rzeczywiście duże okazje - kliknij tutaj.

Niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego prawdziwego turysty są namioty. Pozwalają one na całkowitą niezależność od różnych kwater i noclegów, dzięki czemu z porządnym namiotem można bez obaw się wybrać nawet na dłuższe wyprawy. Szukając namiotu przede wszystkim należy ocenić, jak on jest odporny na deszcz, przemoczenie w czasie burzy nie tylko nie będzie przyjemne, lecz skończyć się może jakimś przeziębieniem - polecamy.

Wyjście na szlak wiąże się nie tylko z zabraniem namiotu, ale również wszystkich koniecznych na biwaku przedmiotów, ubrań i jedzenia, dlatego też konieczne będzie znalezienie wygodnego plecaka. Porządne turystyczne plecaki nike są odporne na wodę, zrobione z wytrzymałego materiału i mają dużą ilość kieszeni na różne drobiazgi.

Do sezonu powinni przygotować się odpowiednio także rowerzyści. Jeśli chodzi o nich dobre skontrolowanie i wyregulowanie roweru przed sezonem to konieczność, należy też pomyśleć o zakupie kilku akcesoriów jeśli będzie się planowało więcej jeździć, takich jak błotniki, bagażniki czy liczniki rowerowe.