Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).

Wilno – fantastyczne miasto turystyczne, czyli co warto zobaczyć w stolicy Litwy, kiedy i my planujemy się tam wybrać

Długie, zimowe miesiące mogą nam mocno się dawać we znaki, a doskonałym lekarstwem na to jest wiosenna podróż. Nie musimy od razu szykować się na Malediwy, starczy moment odprężenia w stolicy Litwy. Wilno wabi turystów z całego świata, z jakiego względu zatem ty też nie miałbyś go odwiedzić?
Dobrym pomysłem jest zaczęcie zwiedzania od Starówki Wileńskiej, jaka odznacza się wielością stylów architektonicznych, co mówi o żywej przeszłości Wilna.


Starówka jest uznana przez UNESCO za najpiękniejszą starówkę w Europie Środkowo-Wschodniej. Lecz nie jedynie ona jest godna uwagi, ciekawych oraz obrazowych miejsc jest zdecydowanie więcej. Bezapelacyjnie warto wybrać się na Górę Zamkową, z której zobaczymy wyjątkowy widok na miasto - czytaj nieco więcej. Niewątpliwym symbolem Wilna jest także Ostra Brama, ale też nie można nie wejść na Cmentarz na Rossie. Zobaczymy w tym miejscu naprawdę przepiękne nagrobki i pomniki, a także spoczywa tutaj wielu znanych i ważnych Polaków, więc to jeden z głównych polskich cmentarzy, chociaż zlokalizowany jest nie w Polsce, ale na Litwie. Niesłychanie znaczącym średniowiecznym zabytkiem jest co więcej Kościół Św. Anny.
Niemcy
Author: Jose Monsalve 2
Source: http://www.flickr.com


Chociaż niewielki, to ma przepiękne, precyzyjne koronkowe rzeźbienia oraz zdobienia umiejscowione na fasadzie. Następnym o nie mniejszym znaczeniu jest Kościół Św. Piotra oraz Pawła, a także katedra Św. Stanisława. Przebywając w Wilnie nie można też nie przejść się po deptaku, a mianowicie po Ulicy Zamkowej, gdzie można zachwycać się zabudową miasta i nabyć wiele pamiątek dla najbliższych.
Po powrocie z fenomenalnej wycieczki ochota na podróżowanie wcale nie maleje, a tak naprawdę na odwrót - zerknij. Chcielibyśmy znowu gdzieś jechać, najlepiej z miejsca.
miasto
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Wystarczy, iż przepierzemy parę ubrań, zapakujemy niezbędne rzeczy i już możemy jechać. Nie musimy żyć tak szybko, lecz naturalnie, można już rozpocząć planowanie następnego wyjazdu i tym razem wybrać np. Hamburg.


Nigdy nie wpadłeś na to, aby tam pojechać? To błąd, ponieważ to miasto uznawane za jedno z najpiękniejszych miast niemieckich. Zlokalizowany jest nad wodą i bez wątpienia oczaruje każdego. Perła północy cieszy sposobnością skorzystania z niejednych atrakcji, dzięki którym wszystkie dni będziemy mieć zapełnione 24 godziny na dobę.