Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).

Wczasy dla młodzieży

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Mnóstwo osób zastanawia się gdzie wybrać się tego roku. Najbliżej i najoszczędniej jest możliwość spędzić wakacje w Europie. Na zachodzie i północy może być nieco drogo, jednakże im bardziej w stronę Azji, to znaczy na wschód i od Polski, tym ceny powinny być mniejsze.

Plaża
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
Hiszpania to państwo bardzo ochoczo odwiedzany przez wędrowców. Niektórzy uznają Barcelonę za najpiękniejsze miasto. Są góry, są doliny, jest przede wszystkim morze i ów niesamowity, ulotny klimat doskonałej metropolii. Miasto to odróżnia się boskim, ciągnącym się kilometrami, nadmorskim brzegiem opodal miasta. Dla wielbicieli piłki nożnej niezapomnianym doznaniem będzie zwiedzenie stadionu FC Barcelony. Magiczne prezentacje cudownej fontanny, która tańczy w rytm muzyki urzekną każdego.

Będąc w Hiszpanii powinno się odwiedzić Malagę. To miasto jest wzniesione nad samym morzem. Można tu zwiedzić śliczną katedrę, także cytadelę. To miasto Picassa pociąga własnym niepowtarzalnym klimatem, pełnym małych uliczek z restauracjami i kawiarenkami.
Walencja jest bardzo modna nie tylko pośród obcych podróżników, lecz chętnie wyjeżdżają do niej sami Hiszpanie. Pomimo, że jest to miasto wyjątkowo oblegane przez podróżników, wskazane jest tam pojechać, ażeby odwiedzić Miasto Sztuki i Nauki.

W pobliżu znajdują się znane kurorty. Jedną z mniej zwiedzanych wysp jest Minorka. Śliczne plaże i ciepła woda jest atutem wszelkich hiszpańskich miejscowości wypoczynkowych. Entuzjaści nurkowania znajdą w owym kraju idealne punkty z krystalicznie czystą wodą i rozmaitą florą. Istnieją też doskonałe lokalizacje dla surferów, którzy wyszukują silnych wrażeń.

Tarifa leży nad Adriatykiem i jest uznawana za europejską stolicę windsurfingu, bowiem jest sławna z wiejących w tej okolicy silnych wiatrów. W sąsiedztwie znajdują się rozległe wybrzeża a przy nich urokliwe wioski z oszałamiającą kuchnią.

Hiszpania to żywy raj również dla degustatorów, głównie entuzjastów owoców morza. Oferowane tutaj świeże ryby posiadają bajeczny smak. Powinno się wybrać się w owe strony, zwłaszcza gdy linie lotnicze oferują okazjonalne tańsze przeloty.