Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).

Warte zobaczenia miejscowości wypoczynkowe w w naszym kraju

W Polsce jest bardzo wiele interesujących i wartych zobaczenia miejsc. Atrakcyjność wielu z nich oparta jest na resztkach po bogatej historycznie przeszłości. Znajduje to odbicie w różnorodnych ruinach i innych starych budowlach. Polska jest również krajem atrakcyjnym wypoczynkowo z powodu dostępu zarówno do pasm górskich, jak i do morza.
Kazimierz Dolny
Author: incidencematrix
Source: http://www.flickr.com
Oprócz tego Polska słynie z dużej liczby miejscowości leczniczych. Jest tak z uwagi na zróżnicowane złoża rozmaitych substancji leczniczych, takich jak wody mineralne czy termalne. Wyjeżdżając do sanatorium ma się więc bardzo szeroką ofertę do poznania. Warte wymienienia są również polskie pojezierza, zwłaszcza uwielbiane przez wielu Mazury, gdzie całe grupy spędzają wolny czas na odpoczywaniu i żeglowaniu po wodach.
Miasta z bogatą historią

Jak już było nadmienione, na terenie kraju w dużych ilościach występują miejscowości o charakterze historycznym, których dzieje zgłebia się poprzez oglądanie rozmaitych pozostałości. Kraj obfituje przykładowo w rozmaite, lepiej lub gorzej zachowane, zamki i pałace z przeszłych wieków. Część z nich jest w świetnym stanie i możliwe jest zwiedzanie. Do tych miejscowości należy na przykład Kazimierz Dolny, leżący w Małopolsce. Turyści odwiedzają to miejsce przede wszystkim z uwagi na jego spokojny, charakterystyczny klimat. W Kazimierzu można oglądać pozostałości po budynkach z czasów, gdy miasto dopiero powstawało.


góry
Source: www.morguefile.com
Miejscowości w górach

Na pewno najpopularniejszymi i chętnie odwiedzanymi górami na terenie Polski są Tatry. U podnóża tych gór z kolei leży Zakopane, będące jedną z najpopularniejszych miejscowości w całej Polsce. Miejsce to zdobyło takie powodzenie Ze względu na swoje malownicze położenie. Obecnie miejscowość tę odwiedzają wielkie rzesze ludzi. Niektórzy jednak preferują niższe pasma górskie i mniej zatłoczone kurorty. Takie miejsca występują przykładowo w Karkonoszach, czego dobrym przykładem może być Karpacz. Jest on miejscowością popularną, jednak nie tak bardzo zatłoczoną jak Zakopane.