Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).

W jaki sposób organizatorzy ogólnokrajowych zlotów harcerskich, a także ich uczestnicy przygotowują się do dorocznych imprez

Harcerstwo przyciąga ludzi z pasją, choć jednocześnie należy pamiętać, że w końcu skaut to nie żaden zabawowicz, lecz nade wszystko osoba odznaczająca się szczególną wrażliwością, uczciwością, honorowością i odwagą. Harcerza, podobnie jak wojskowego albo funkcjonariusza policji, obowiązuje szczególny etos, który wyraża się choćby poprzez to, że takie osoby wkładają mundur. Tak czy owak, dzisiaj harcerstwo bywa kojarzone w zasadzie ze wspólnym śpiewaniem pieśni przy ognisku i rzecz jasna zebraniami w dużym gronie, czyli zlotami.
jak wypożyczyć namiot
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Nastoletni harcerz, który w najbliższym tygodniu jedzie na zlot, musi odpowiednio przygotować się do wspomnianego wyjazdu. Po pierwsze druh ma obowiązek sprawdzić stan uniformu, zatem wszystkie swetry, spodnie i chusty muszą zostać wyprane i dobrze wyprasowane. Buty również mają lśnić czystością. Dodatkowo przydają się elementarne akcesoria kuchenne, a ściślej solidne termosy albo kubki termiczne, bidony oraz komplety sztućców. Chociaż każdy zastępowy nawykł do niewygód, to równocześnie każdy z nich planuje przespać noc w bardzo dobrym gatunkowo śpiworze, a pod ręku mieć w miarę nowoczesną latarkę. Tych wszystkich wspomnianych rzeczy wcale nie kupuje się w sklepach wielkopowierzchniowych, lecz w większości przypadków zamawia w internecie - dobrze wyposażona składnica harcerska ma w propozycji handlowej pełen asortyment potrzebnych artykułów - WGL.
Do zlotów muszą profesjonalnie przygotować się również i sami organizatorzy. Nawet najmłodsi harcerze świetnie wiedzą, że solidny namiot musi stanąć na polu biwakowym.
namiot
Author: summonedbyfells
Source: http://www.flickr.com
Zakup nie zawsze staje się koniecznością, gdyż taki namiot można oczywiście wypożyczyć - wystarczy tylko szczegółowo przeglądnąć oferty i wybrać najkorzystniejszą. Profesjonalna wypożyczalnia namiotów zaoferuje niewysokie ceny, jak również ogromny wybór.

Organizatorzy muszą zapewnić też sporo innych, bardzo przydatnych przedmiotów, jak dla przykładu: lekkie saperki, zapasowe śledzie do namiotów, a wreszcie metalowe kociołki do warzenia grochówki na ognisku. A jeśli w programie zaplanowano konkursy, to naturalnie należy pomyśleć również o nagrodach. Te najlepiej zamówić w internetowym sklepie z artykułami dla harcerzy, ponieważ taka składnica harcerska zaoferuje rzeczy, które na pewno zadowolą każdego druha.