Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).

Szukasz fajnego miejsca na krótki urlop? Spróbuj na Dolny Śląsk, do Legnicy? Zobacz, co oferuje Legnica

Jest dużo sposobów, aby z przyjemnością spędzić wolny czas. Z reguły w takiej sytuacji planujemy aktywny wypoczynek lub znaczna dozę lenistwa, czyli lub gdzieś się udajemy, by udać się na spacer, albo jesteśmy w domu i się relaksujemy. To w której grupie jesteś jest zależne od mnóstwa czynników, niemniej bez wątpienia warto aktywnie zagospodarować sobie czas. Nieistotne w jakim miejscu i jak, bo wszędzie można poczuć się zupełnie komfortowo.

pokój hotelowy
Author: bizmac
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli więc planujesz wolny czas i próbujesz znaleźć interesującego miejsca, lub chcesz coś dobrego zjeść to restauracja Legnica jest super opcją: najlepsze jedzenie restauracja legnica. Co możemy powiedzieć o historii tego miasta? Ze względu na bliskość osad celtyckich, któreznajdowały się na równinie blisko Ślęzy, Legnicę musimy uznać za dziedziczkę osady Lugidunum. Jest ona wspomniana przez źródła pochodzenia rzymskiego, znajdowała się zaś na rozlewiskach Kaczawy. Pierwsze odnalezione w dokumentach znaki osadnictwa Słowian na wspomnianym terytorium Legnicy wywodzą się z ósmego wieku. W ówczesnym bowiem momencie historycznym Legnica była centralnym grodem plemienia Trzebowian. Archeolodzy pokazują, iż w czasach panowania Mieszka I założono tu nowy gród, który otrzymał formę tak nazwanego „grodu piastowskiego”. W 1248 roku miasto zostało stolicą Księstwa Legnickiego. Lokacja na prawie magdeburskim spowodowała, że już około 1264 roku postanowiono rozbudowywać miasto. Miasto ulokowało się także na zetknięciu szlaków handlowych z Niemiec, przez Wrocław, Kraków, aż do Kijowa. To spowodowało, że nastąpił rozwój handlu i rzemiosła. W średniowieczu czerpano również zyski z wydobycia złota w kopalni w Mikołajowicach.restauracja
Author: Mark Mrwizard
Source: http://www.flickr.com
Po wojnie Legnica pojawiła się na mocy postanowień konferencji poczdamskiej w granicach naszego kraju. Jeszcze w maju 1945 Legnica doświadczyła wielu strat, a rezultaty tego są nawet do dziś widoczne, w niektórych miejscach. Dzięki dobrze zachowanym poniemieckim obiektom wojskowym w mieście były garnizony Wojska Polskiego oraz Północna Grupa Wojsk Armii Radzieckiej. Dzisiaj Legnica to wspaniale rozwijające się miasto, a jednocześnie punkt wielu podróży, spotkań i konferencji. Miasto ma mnóstwo zalet, przede wszystkim jest nią to, że nie jest przytłaczające, jak wielkie metropolie. Jest tu jednak ogromna baza noclegowa czyli komfortowe noclegi Legnica takie jak: zobacz jak prezetuje się Hotel Kamieniczka.


Sprawdź lokalizację na mapie: