Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).

Pieniny jako najatrakcyjniejsze miejsce turystyczne w Polsce

Góry wpływają kojąco na organizm, dotleniają, wyciszają. Skupienie, którego wymaga wędrówka po trudniejszym szlaku bez wątpienia jest procedurą na zapomnienie o odłożonych w domu kłopotach. Dla uwielbiających czynny wypoczynek, trekking po górach jest idealnym pomysłem treningowym, ponieważ regularne wędrówki działają na poprawę kondycji i odporności ustroju. Szczyty Pienin nie posiadają może imponujących wysokości, ale widoki z Trzech Koron, czy góralskie domki Pieniny są po prostu cudowne i zapierają dech w piersiach. Liczne szlaki turystyczne zapewniają dużo cudownych odczuć estetycznych i wizualnych.
Będąc w Pieninach powinno się także wybrać się drogą, jaka wiedzie blisko przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w epoce baroku Czerwonego Klasztoru. Hitem turystycznym w tych sąsiedztwach jest oczywiście spływ Dunajcem na tratwach nadzorowanych przez flisaków.
góry
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com


Powodów, ażeby zwiedzić Pieniny jest dużo, a ten decydujący trudno jest ubrać w słowa, a wie o nim każdy kto choć raz uda się w te cudne obszary. Jest tam po prostu wspaniale i przepięknie - spróbuj spływu Dunajcem. Wszechobecna zieleń momentami wydaje się nierealna, a zazielenione polany bajecznie kontrastują z widzialnymi z oddali wyrazistymi, zaśnieżonymi grzbietami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych lokalizacji krajoznawczych w Polsce, dlatego też baza noclegowa szykowana jest na przyjęcie ogromnej ilości gości. Przede wszystkim przeważają stancje prywatne, ale można również wyłonić różnego rodzaju ośrodki, pensjonaty, czy góralskie domki Szczawnica - góralskie domki pieniny. Podstawową bazę noclegową tworzą Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy jakie są oczekiwania turysty.Pieniny to obszar przyzwoicie przygotowany turystycznie, posiada bogatą bazę noclegową, dlatego też planując wczasy w owym miejscu, można w każdym dniu być w różnym punkcie i spędzać czas w różny sposób.


Włóczęga po górach jest nie tylko wyzwaniem dla ciała, ale również sprawdzianem sztuki organizacyjnych i radzenia sobie w niecodziennych sytuacjach. W kontakcie z przyrodą i zmiennymi warunkami atmosferycznymi można lepiej poznać swoje niedoskonałości i wartości.