Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/includes/menu.inc).

Pieniny jako najatrakcyjniejsze miejsce turystyczne w Polsce

Góry wpływają kojąco na organizm, dotleniają, wyciszają. Skupienie, którego wymaga wędrówka po trudniejszym szlaku bez wątpienia jest procedurą na zapomnienie o odłożonych w domu kłopotach. Dla uwielbiających czynny wypoczynek, trekking po górach jest idealnym pomysłem treningowym, ponieważ regularne wędrówki działają na poprawę kondycji i odporności ustroju. Szczyty Pienin nie posiadają może imponujących wysokości, ale widoki z Trzech Koron, czy góralskie domki Pieniny są po prostu cudowne i zapierają dech w piersiach. Liczne szlaki turystyczne zapewniają dużo cudownych odczuć estetycznych i wizualnych.
Będąc w Pieninach powinno się także wybrać się drogą, jaka wiedzie blisko przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w epoce baroku Czerwonego Klasztoru. Hitem turystycznym w tych sąsiedztwach jest oczywiście spływ Dunajcem na tratwach nadzorowanych przez flisaków.
góry
Author: Andrzej Wójtowicz
Source: http://www.flickr.com


Powodów, ażeby zwiedzić Pieniny jest dużo, a ten decydujący trudno jest ubrać w słowa, a wie o nim każdy kto choć raz uda się w te cudne obszary. Jest tam po prostu wspaniale i przepięknie - spróbuj spływu Dunajcem. Wszechobecna zieleń momentami wydaje się nierealna, a zazielenione polany bajecznie kontrastują z widzialnymi z oddali wyrazistymi, zaśnieżonymi grzbietami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych lokalizacji krajoznawczych w Polsce, dlatego też baza noclegowa szykowana jest na przyjęcie ogromnej ilości gości.

Budowa naszej witryny zainteresowała Cię? A opracowane przez nas informacje? Jeśli tak, to namawiamy do następnego tekstu. Tam czeka bardzo ciekawa treść.

Przede wszystkim przeważają stancje prywatne, ale można również wyłonić różnego rodzaju ośrodki, pensjonaty, czy góralskie domki Szczawnica - góralskie domki pieniny. Podstawową bazę noclegową tworzą Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy jakie są oczekiwania turysty.Pieniny to obszar przyzwoicie przygotowany turystycznie, posiada bogatą bazę noclegową, dlatego też planując wczasy w owym miejscu, można w każdym dniu być w różnym punkcie i spędzać czas w różny sposób.


Włóczęga po górach jest nie tylko wyzwaniem dla ciała, ale również sprawdzianem sztuki organizacyjnych i radzenia sobie w niecodziennych sytuacjach.

Bardzo Ci się spodobał ten artykuł? Jeśli tak, to zobacz również rekomendowane informacje (http://restauracja-laura.pl/), które posiadają zbliżone informacje na opisywany temat - jeśli masz ochotę, to zbadać kliknij tu!

W kontakcie z przyrodą i zmiennymi warunkami atmosferycznymi można lepiej poznać swoje niedoskonałości i wartości.