Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju atrakcje czekają na odwiedzających na Mazurach oraz kiedy można tam pojechać?

Kto już rozkocha się w mazurskich lasach czy też oczywiście jeziorach, na pewno chciałby tam jeździć każdego roku. I to o dowolnej jego porze, gdyż w każdym przypadku będzie oczekiwać tam jakakolwiek atrakcja, która na długo pozostanie w pamięci.


Wiosną można zachwycać się odradzającą się po zimie naturą, okres letni to doskonały czas na żeglugę, jesień z kolei to czas, aby wędrować przez mazurskie lasy, a zimą można by podziwiać bezkresną przyrodę.


moda
Author: www.fashionweek.pl
Source: www.fashionweek.pl
Liczba mazurskich rozrywek powiększa się każdego roku. Dla przykładu Bełdany to jedno z tamtejszych jezior, ale na jego brzegu jest coś, czego nie ma nigdzie indziej. Znajduje się tam bowiem Galindia, zatem osada wykonanych z drewna rzeźb. Jeżeli interesują nas psie zaprzęgi, warto jest wyjechać do Republiki Ściborskiej, która jest blisko Węgorzewa. Oprócz wspomnianych zaprzęgów, możemy w tamtym miejscu zapoznać kulturę Indian czy też Eskimosów. Dla sympatyków przeszłości obowiązkowym punktem byłby naturalnie Wilczy Szaniec, czyli była kwatera Hitlera. Jest ona zlokalizowana w Gierłoży obok Kętrzyna.


image - ubrania
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


mazury
Author: TEATR DRUGA STREFA
Source: TEATR DRUGA STREFA


W miejscach Mikołajek żyło w przeszłości plemię Galindów, obecnie istnieje osada drewnianych wojów, do której można dojechać drogą, obok której są ustawione drzewa ułożone korzeniami do góry. Dla miłośników kajaków czeka szlak Krutyni, który przebiega przez Puszczę Piską i częściowo przez Mazurski Park Krajobrazowy. Trzeba pamiętać, że Mazury to także Święta Lipka, zatem miejscowość, w której wybudowana jest wspaniała barokowa bazylika. Można w niej zobaczyć organy z ruchomymi figurami aniołów.


Najlepiej dojechać tu autem, pociągiem czy autobusem. Naprawdę dobrze jest tam wyjechać, aby oderwać się od codzienności oraz nabrać siły.