Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).

Jak ciekawie spędzić urlop - czyli wypoczynek w siodle

Okres wakacji jest to okres kiedy dorośli chcą posyłać swoje dzieci na różnego typu kolonie. Będzie to okres gdy pociechy mają wolne od szkoły i są w stanie w całości oddać się swoim hobby albo po prostu kiedy mogą wypocząć. Jest bardzo wiele wszelkich koloni, na jakie można posłać pociechy: są to obozy pływackie, rowerowe czy choćby kolonie konne. Tak jak same nazwy wskazują, są to przeważnie obozy sportowe, na jakich dzieci z energią spędzają czas.


kobieta z koniem
Teraz głównie znane zostały kolonie konne, na jakich dzieci codziennie doskonalą sztukę jazdy konnej, jak u Patataj (jak u Patataj). Teoretycznie cały dzień poświęcony będzie na zadania powiązane z końmi. Co w takie zajęcia można zaliczyć? Więc rano po śniadaniu, będą lekcje praktyczne, związane z obrządkiem koni. Na takich zajęciach dzieci uczą się jak trzeba się opiekować końmi, jak je karmić i jak dbać o nie. Więc wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, tymczasem konie są w stanie się odwdzięczyć.

Po porannych zajęciach praktycznych trwają zajęcia teoretyczne, na jakich instruktorzy uczą dzieci, jak zachować się w ekstremalnych przypadkach. Dodatkowo uczą się jak właściwie zajmować się koniem oraz w jaki sposób dawać mu polecenia, by forma przekazu stała się dla niego klarowna. Po zajęciach teoretycznych głównie podopieczni posiadają czas na obiad a później czas dla siebie. Jest to przeważnie czas na odpoczynek jak i rozrywkę. Po troszkę luźniejszym czasie przychodzi czas na faktyczne zadania dnia, czyli jazda konna. Oczywiście w zależności od lat i doświadczenia będą dwie formy odbywania zajęć.


Można jeździć konno samemu lub z asekuracją doświadczonego instruktora. Pierwsze zajęcia są w zagrodzie (obszarze zamkniętym), tymczasem z czasem, gdy fachowiec stwierdzi, że już dana grupa będzie gotowa, zajęcia będą na otwartej przestrzeni. Zazwyczaj będą to zaznaczone drogi, na jakich nie poruszają się auta. Po zajęciach dzieci posiadają do wieczora czas wolny. W sytuacji mniejszych pociech, bywają dla nich organizowane półkolonie jeździeckie - http://patataj.com/oferta/obozykonne/polkolonie-konne/ (http://patataj.com/oferta/obozykonne/polkolonie-konne/) - jakich także dowiadują się o życiu a także użytkowaniu koni.