Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/westerlypeaks.com/includes/menu.inc).

Gdzie na wypoczynek, czyli wczasy Polanica Zdrój, Polanica Zdrój apartament

Polanica Zdrój jest niewielkim grodem i najmłodszym uzdrowiskiem Ziemi Kłodzkiej.
Niezwykle popularnym i ukochanym punktem spotkań zarówno bywających tu wczasowiczów jak i mieszkańców Polanicy Zdrój jest bulwar, ciągnący się po obu stronach płynącej przez Polanicę rzeki. Deptak otoczony jest kawiarniami, które w ciepłe dni stawiają stoliki z parasolkami także na dworze.
Wśród oazy ciszy, spokoju i zapachu kwitnących rododendronów znajduje się spa Polanica Zdrój.
Miejsce otoczone lasami, z obszernym Parkiem Zdrojowym i licznymi szlakami spacerowymi jest jednym z nadzwyczaj urokliwych zakątków Sudetów i wspaniałym miejscem do odpoczynku.


To wymarzone miejsce do przechadzek, wycieczek pieszych i rowerowych, przyciągające o każdej porze roku. Zimą może stanowić idealną bazę dla pasjonatów sportów zimowych.
13 hektarowy Park Zdrojowy jest zapisany do wykazu zabytków - przeczytaj na stronie. Zobaczyć w tamtym miejscu można m.in cyprysik Lawsona cenione drzewo parkowe, pochodzące z Kanady o obwodzie 120 cm, oraz aglomeracje rododendronów, rozkwitających od maja do czerwca.
Sporym zainteresowaniem cieszy się wzniesiona na głównej alejce parkowej podświetlana kilkunastoma barwnymi reflektorami fontanna. Wytryskująca oświetlana woda wznosi się w rytm muzyki.
sudety
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com


Od początku maja do końca września ciepłe wieczory uprzyjemnia turystom i mieszkańcom tego czarującego grodu. W pobliżu jest huta szkła artystycznego. Powinno się wpaść do środka i zobaczyć jak powstają szklane cacka.
Dla bawiących w owym miejscu turystów wielką zabawą okaże się zjazd Letnim Torem Saneczkowym. To nieomal półkilometrowy odcinek do pokonania na sankach z kółkami, jakie suną po stalowej rynnie z znaczącą prędkością.

Nie wahaj się dłużej - kliknij tu - przeczytasz tam uwagi ze strony (https://jadenapodlasie.pl/oferty/atrakcje) dotyczące tej kwestii, one też zapewne bardzo Cię zaciekawią.

Polanica jest znana również z organizowanych tu Międzynarodowych Turniejów Szachowych.

Polanica Zdrój willa jako luksusowy pensjonat o szczególnej aurze i najwyższym pułapie usług hotelarskich ciągnie kuracjuszy i turystów z całego świata . Polanica jest popularnym i entuzjastycznie zwiedzanym punktem przez kuracjuszy. Nawet krótki pobyt zezwala zregenerować siły zarówno fizyczne jak i psychiczne.