Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).

Czy należałoby dzisiaj inwestować środki płatnicze w nieruchomości?

Posiadanie kolosalnych pieniędzy w aktualnych czasach może napawać lękiem. Eksperci z dziedziny finansów biją na alarm, że dużymi krokami przybywa do nas hiperinflacja. Środki płatnicze mogą niebawem utracić swoją wartość. Dlatego trzymanie ich na lokacie w banku nie koniecznie jest dobrym pomysłem. Warto się zastanowić nad innymi, alternatywnymi sposobami ich ulokowania. Bez wątpienia warto je ulokować w złoto czy srebro.

hotelowy korytarz
Author: Blake Handley
Source: http://www.flickr.com
Ale są zarówno inne możliwości. Na przykład nieruchomości są nad wyraz dobrym sposobem ulokowania kapitału, bo mogą uchronić przed spadkiem wartości pieniędzy, ale także dzięki nim jest możliwe pomnażanie środków płatniczych.

Niewątpliwie nieruchomości pomogą uchronić gotówkę przed utratą jej wartości. Nie oznacza to jednak, że każda lokata w nieruchomości jest porządna. Niestety tak nie jest. Aby dokonać dobrych inwestycji na rynku powinno się mieć dużą wiedzę z tej dziedziny. I to także teoretyczną, jak i posiadać praktykę odnajdywania dobrych nieruchomości. Fach to trudny, jednakże można się go nauczyć. Wobec tego w jakie nieruchomości warto ulokować? Zobacz również:

pokój hotelowy
Author: Rory Finneren
Source: http://www.flickr.com
Niewątpliwie hotele są rzetelną inwestycją kapitału. Hotel ma tą zaletę, że może generować zysk przez cały rok. Oczywiście musi być solidnie usytuowany, aby zapewniał niesłabnący przepływ turystów. Ośrodki wypoczynkowe są niewątpliwie takim miejscem. Ale także w dużych miastach można zarobić sporo gotówki. I nie koniecznie lokując kapitał w branżę hotelarską. Na wstępie powinno się zacząć od małych nieruchomości, takich jak małe domki czy mieszkania. Nauka (szkoła języka polskiego dla obcokrajowców) inwestowania w budynki pod wynajem niesie ryzyko straty gotówki na skutek złych decyzji inwestycyjnych.

Toteż rozpoczynanie od czegoś małego jest niezwykle dobrą decyzją. Oczywiście jest tu mowa o mieszkaniach czy domkach, które pozyskuje się tylko w tym celu, by je wynająć. Dzięki inwestycji w mieszkania, hotele czy domki uchroni się środki płatnicze przed utratą ich wartości. Oprócz tego zbuduje się kolumnę aktywów, ponieważ te nieruchomości faktycznie generują przepływ gotówki. I zysk z wynajmu może być wyższy niż z lokaty bankowej. I to dość mocno go przewyższać.