Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/westerlypeaks.com/modules/block/block.module).

Co opłaca się zobaczyć w Łodzi? Czy rzeczywiście Łódź rozwija się coraz bardziej prężnie i jest ładniejsza z każdym rokiem?

Największym miastem województwa łódzkiego jest 720-tysięczna Łódź. To jedno z większych polskich miast, trzecie pod względem liczby mieszkających tam ludzi, ustępuje miejsca tylko Warszawie jak i Krakowowi. W przeszłości królował tu przemysł włókienniczy, a miasto określano kiedyś polskim Manchesterem. Stolicę województwa łódzkiego przyjęło się również określać jako HollyŁódź, nawiązuje to oczywiście do słynnego amerykańskiego Hollywood. Z jakiego powodu? Otóż, miejscowa Wytwórnia Filmów Fabularnych była jednym z najważniejszych miejsc powojennej krajowej kinematografii.


hotel
Author: nhow
Source: Kaldewei
Trzeba powiedzieć, iż Łódź jest specyficznym miastem, natomiast w powszechnej świadomości funkcjonuje jako jedna z brzydszych miejscowości w Polsce. Tak więc wedle przyjętych opinii Łódź nie jest nazbyt ciekawa i nie ma w tym mieście nic interesującego do zobaczenia. Tego typu opinia jest jednakże nieprawdziwa, co pokazują wciąż liczniej przybywający do tego miasta turyści. Z tego względu też hotel okolice Łodzi to najczęściej wybierana opcja, dla każdego, kto chce dobrze poznać to miasto.

Łódź często jest przedstawiana jako mało ciekawe miasto przez ludzi, którzy w ogóle nie byli tutaj na dłużej, jak również przez osoby, które są przyzwyczajone do innych miast. Łódź jest dość młoda oraz rozwijała się zupełnie inaczej aniżeli miasta, tego typu jak Kraków czy Wrocław. Dziś Łódź prężenie się rozwija, zaś z każdym rokiem pięknieje. Daje turystom coraz więcej atrakcji kulturalnych i natury rozrywkowej. Sami mieszkańcy tego miasta są coraz bardziej dumni z Łodzi, przekonują również, aby ich odwiedzić oraz przekonać się jak jest ładne, oryginalne, jaką oferuje niezwykłą atmosferę. Przez to do Łodzi
hotel
Author: xlrider
Source: http://www.flickr.com
przyjeżdża coraz większa liczba turystów, miasto również często gości firmy, które organizują kursy oraz konferencje Łódź.

Rzecz jasna, jak Łódź to ulica Piotrkowska. To ważny punkt miasta jak również najdłuższy deptak ze sklepami w Europie. Ma aż więcej niż cztery kilometry. Przechadzając się tą ulicą możemy podziwiać wyjątkowe, eklektyczne oraz modernistyczne kamienice z XIX wieku. Przy tej ulicy leży większa część restauracji i pubów jakie znajdują się w mieście, dlatego też kiedy tam zawitamy to z pewnością trafimy do klimatowego miejsca, w jakim możemy się pożywić oraz napić.